Muži by mali masturbovať aspoň dvadsaťjedenkrát mesačne. Prečo?

Masturbácia nie je len otázkou uvoľnenia a orgazmu. Je to predovšetkým cesta, ako si zaistiť svoje zdravie.

Len sa smejte, len si robte srandu z muža, ktorý si musí občas urobiť dobre sám. Podľa novej štúdie je totiž taký chlap akurát skutočne poctivý, aspoň teda čo sa týka prevencie. Pravidelná ejakulácia vraj totiž znižuje riziko ochorenia na rakovinu prostaty.

Riziko sa môže znížiť o tretinu

Vedci z Harvardovej univerzity nedávno zistili, že pokiaľ muž masturbuje minimálne dvadsaťjedenkrát mesačne, zvyšuje sa pravdepodobnosť, že sa mu toto nádorové ochorenie vyhne, až o 33 percent. Na dosiahnutie tohto výskumu sledovali vedci takmer tridsaťdvatisíc mužov v rôznych vekových kategóriách po dobu mnohých rokov.

Mužské zdravie potom bolo skúmané v troch bodoch. Rok predtým, než sa do dotazníka zapojili, medzi dvadsiatym a tridsiatym rokom a potom ešte raz po štyridsiatke. Všetci a po celý čas museli priznávať, koľkokrát mesačne sa sami uspokojujú. Záver? Častejšia masturbácia bola spojená s nižším výskytom rakoviny prostaty. To je celkom jasná rovnica, nie?

Nie je to jediná prevencia

Je pravda, že toto nie je prvá štúdia, ktorá by ukazovala na to, že častá ejakulácia môže pôsobiť preventívne. Je to ale prvá štúdia, ktorá počíta s tým, že muž dosiahol vyvrcholenie sám.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Napriek mnohým štúdiám si ale nie sú vedci ešte úplne istí, aká je spojitosť medzi výronom semena a zdravou prostatou. Mnoho lekárov, vrátane Iana Kernera z New Yorku, si myslia, že pri ejakulácii dochádza k odplavovaniu škodlivých toxínov a baktérií, ktoré by sa inak usadili na prostate.

Avšak to neznamená, že by muži mali dať okamžite vale stopku partnerkám a starať sa o seba len sami. Zároveň vedci varujú, že ejakulácia, či už akoukoľvek formou, nie je jedinou prevenciou. Aj naďalej by mali muži dodržiavať zdravý životný štýl a chodiť na pravidelné kontroly.

zdroj: mojezdravi.cz

Zapeklitá masturbácia: Kedy je pre vás nebezpečná?

Neuspokojuje vás masturbácia? Možno robíte niečo zle!