Ako odstrániť hlboké vrásky na tvári

redukcia vrások

Aj keď môže byť nemožné úplne sa zbaviť vrások – najmä hlbokých – je určite možné minimalizovať ich vzhľad. Prostredníctvom udržiavania zdravého životného štýlu a efektívnej liečby vrások môžete výrazne znížiť výskyt a tvorbu hlbokých vrások na tvári.

Životospráva pleti

Používajte opaľovací krém. Štúdie označili slnko za príčinu vzniku vrások. Používajte širokospektrálne (UVA a UVB) opaľovacie krémy s SPF najmenej 30. Nie je potrebné ísť nad SPF 50. Používajte opaľovací krém, aj keď nie je slnečný deň, prípadne nejdete von len za účelom opaľovania.. Ak ste opálená, neznamená to, že ste chránená pred slnkom. Používajte opaľovací krém bez ohľadu na to, či ste opálená. Aplikácia opaľovacích krémov na Vašu pokožku nielen že zabraňuje vráskam ale zníži aj riziko vzniku rakoviny kože.

Umývajte si tvár každý deň. Lekári odporúčajú umyť si tvár dvakrát denne – nič viac. Nadmerné umývanie tváre môže zbaviť pokožku jej prírodných olejov a vlhkosti a môže dokonca spôsobiť vznik nových vrások. Dokonca aj keď vaša pleť je mastná, neumývajte si tvár viac ako dvakrát denne, pretože môže dráždiť kožu a ak máte akné, môže spôsobiť ďalšie vyrážky.

Ľudia s vyzretou pokožkou (vo veku 40 a viac rokov) sa môžu pravdepodobne odpustiť  umývanie tváre večer, stačí opláchnutie chladnou vodou ráno.

Po umytí tváre použite odmasťovač pokožky. Po použití na pokožku po umytí tváre môže pomôcť vyrovnať pH pokožky a udržať ju zdravšiu. Ubezpečte sa, že prípravok neobsahujúce alkohol, pretože ten môže napomáhať vysýchaniu pokožky.

Použite kvalitný hydratačný krém, ktorý sa zameriava na vrásky. Mnohé hydratačné krémy obsahujú prísady zamerané na boj proti vráskam a na ich prevenciu. Aplikujte hydratačný krém na tvár dvakrát denne: raz po rannom omývaní tváre a raz po večernom umývaní tváre. Existuje len málo dôkazov, ktoré by naznačovali, že denné a nočné krémy sú obzvlášť odlišné; však, niektoré zložky vo hydratačných krémoch sú neúčinné na slnku. Napríklad, retinol, vysoko účinný bojovník proti vráskam, sa stáva neaktívnym pôsobením slnečného svetla, rovnako ako väčšina liekov na predpis.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Použite dobrý očný krém. Koža okolo očí sa líši od ostatnej pokožky tváre: je tenšia a jemnejšia, rýchlejšie sa pokrčí a poklesne. Z tohto dôvodu sa oplatí používať krém na oči navyše k vášmu hydratačnému krému na tvár. Vyhľadajte očný krém, ktorý obsahuje kolagén, vitamín C, peptidy a retinol.

Úprava životného štýlu

Vyhnite sa slnku. Desiatky štúdií označili slnko za príčinu vrások. Jedna štúdia dokonca zistila, že vystavenie sa slnku bolo dôležitejšie ako dedičnosť pri tvorbe vrások. Najlepšie je ostať v tieni! Ak musíte ísť von na slnko, uistite sa, že ste zakrytá, noste slnečné okuliare, klobúk a opaľovací krém aspoň s faktorom 30. Obzvlášť vyhnite sa ísť von na slnko v čase medzi 10 a 15 hodinou , keď sú jeho lúče najsilnejšie.

Nefajčite. Ak fajčíte, tu je ďalší dôvod na ukončenie: mnohé štúdie potvrdili, že cigaretový dym pridáva vek Vašej pokožke  a to primárne uvoľnením enzýmu, ktorý rozkladá kolagén a elastín, ktoré sú dôležité pre udržanie vašej mladej pleti

Vyhnite sa alkoholu. Nadmerná konzumácia alkoholu môže poškodiť krvné cievy v koži. Môže tiež poškodiť pečeň, čo môže spôsobiť vrásky

Pite dostatok vody. Keď ste dehydrovaná, vaše vrásky sú hlbšie. Ak cvičíte alebo žijete v horúcom podnebí (tzn.ak sa veľa potíte), budete musieť zvýšiť príjem vody. Spoľahlivým spôsobom, ako zistiť, či máte dostatok vody, je venovať pozornosť moču: ak nie je jasne žltý alebo má silný zápach, pravdepodobne nebudete mať dostatok vody.

Jedzte zdravé, protizápalové potraviny. Niektorí lekári spojili zápal so zlou kvalitou kože (vrátane vrások), ako aj s chorobami, ako sú rakovina a srdcové ochorenia.  Jedzte diétu bohatú na ovocie a zeleninu, surové orechy, celé zrná a chudé bielkoviny. Vyhnite sa jedlám, ktoré obsahujú veľa cukru – najmä spracované potraviny.

Získajte dostatok antioxidantov.  Antioxidanty ako vitamín E, C, A a B sú nevyhnutné pre zdravú kožu. Aby ste sa uistili, že máte dostatok týchto vitamínov, zjedzte každý deň 5 až 7 porcií čerstvého ovocia a zeleniny. Niektoré odporúčania pre prípad, že si nie ste istí, kde začať: paradajky, citrusové plody, zelená listová zelenina a mrkva. Okrem konzumácie potravín bohatých na vitamín C môže použitie vitamínu C ako lokálneho činidla pomôcť znížiť výskyt vrások. Najúčinnejšou formou lokálneho vitamínu C je kyselina L-askorbová; hľadajte túto zložku v krémoch na tvár. Získajte dostatok vitamínu K. Niektoré štúdie spojili vitamín K so zlepšením elasticity kože. Nasaďte si vitamín K so zelenou zeleninou, ako je kapusta, špenát a brokolica.

Dostatok spánok. Keď máte dostatok spánku, Vaše telá produkujú prebytok kortizolu, ktorý rozkladá kožné bunky. Keď budete mať dostatok spánku, vaše telo bude produkovať viac ľudského rastového hormónu (HGH), ktorý pomôže vašej pleti vyzerať silnejšie a pružnejšie. Priemerná dospelá osoba potrebuje medzi 7 a 9 hodinami spánku každú noc. Teenageri potrebujú každú noc medzi 8,5 a 9,5 hodinami spánku. Keď spíte, spite na chrbte, ak je to možné. Spanie na chrbte vám môže pomôcť zabrániť vráskam na lícach a brade.

Znížte stres. Hlavným stresovým hormónom je kortizol, ktorý rozkladá kožné bunky a podporuje tvorbu vrások. Okrem toho fyzické prejavy stresu môžu tiež viesť k hlbokým vráskam na tvári: zamračené čiary okolo pier a čela, vrásky medzi obočím. Skúste tieto techniky, ktoré  znížujú stres:

Meditujte niekoľko minút každý deň. Posaďte sa rovno na stoličku alebo do krížovej polohy na podlahe. Zatvorte oči a zamerajte svoju pozornosť na recitovanie pozitívnej mantry – napríklad „Cítim sa v pokoji“ alebo „Vdýchnite lásku, vydýchujte strach“. Položte jednu ruku jemne na žalúdok, aby ste si pripomenuli, že sa do nej hlboko vdychujete.

Precvičte si hlboké dýchanie. Sadnite si rovno so zavretými očami a rukou na bruchu. Pomaly vdychujte cez nos a predstavte si, že nafukujete balón hlboko v žalúdku. Pomaly výdych ústami, vnímajte to, ako sa vaše telo cíti, keď vydychujete.

Urobte pre seba niečo pekné. Zapáľte si sviečky a urobte  si pekný horúci kúpeľ s nejakým olejom levandule znižujúcim stres. Choďte na pomalú prechádzku prírodou a vnímajte  scenériu okolo vás. Sledujte 10 minútové videa, napríklad s roztomilými zvieratkami. Urobte čokoľvek, čo Vám urobí dobre!

Ako bojovať s prvými vráskami?

facebook

5 krokov, ako získať jeho matku.