Padajú mi vlasy.. Čo mám robiť?

tvár

Vlasy ako koruna krásy, sú priamym vyjadrením osobnosti a štýlu jednotlivca. Nadmerná strata vlasov môže byť nepríjemný problém, často spôsobuje obavy a ovplyvňuje sebaúctu, najmä u žien. Avšak, ak je diagnostikovaná správne, môžete zabrániť vypadávaniu vlasov pomocou niektorých domácich prípravkov.

Príčiny vypadávania vlasov

 1. Nutričné ​​nedostatky
  Je možné, že vo vašej strave chýbajú esenciálne živiny, ako je železo, meď, zinok a proteíny. Nedostatok vitamínu D je ďalšou príčinou vypadávania vlasov. Aby ste tomu zabránili, buďte na slnku častejšie.
 2. Hormonálna nerovnováha
  Po veku 30 rokov môžu ženy pociťovať hormonálnu nerovnováhu, ktorá môže spôsobiť vypadávanie vlasov. To je zvyčajne spôsobené nadmernou konverziou dihydrotestosterónu (DHT). Hoci estrogén je hlavným hormónom, ktorý ženy produkujú, testosterón a iné androgény, ako napríklad DHEA, sa vyskytujú aj v ženskom tele. Keď ženy dosiahnu určitý vek, môžu sa meniť tieto androgény na DHT.
 3. Problémy so štítnou žľazou
  Ak štítna žľaza, produkuje nadmerné alebo nedostatočné množstvo hormónu štítnej žľazy, môže sa cyklus rastu vlasov zmeniť. Avšak, ak máte problém so štítnou žľazou, všimnete si aj iné príznaky spolu s vypadávaním vlasov, ako je prírastok hmotnosti alebo strata, citlivosť na chlad alebo teplo a zmeny srdcovej frekvencie.
 4. Syndróm polycystických ovárií (PCOS)
  Ženy so syndrómom polycystických ovárií (PCOS) majú hormonálnu nerovnováhu, ktorá vytvára vyššie hladiny androgénov ako normálne. To často spôsobuje, že vlasy rastú na tvári a tele, zatiaľ čo vlasy na hlave narastajú. PCOS môže tiež viesť k problémom s ovuláciou, akné a nárastu hmotnosti.
 5. Antikoncepčné pilulky
  Antikoncepčné pilulky môžu spôsobiť vypadávanie vlasov. Hormóny v pilulke, ktoré potláčajú ovuláciu, môžu spôsobiť vlasom tenké vlasy, najmä u žien s rodinnou anamnézou vypadávania vlasov. Niekedy vypadávanie vlasov môže nastať, keď prestanete užívať tabletku. Ďalšími liekmi spojenými s vypadávaním vlasov sú riedidlá krvi a lieky na liečbu vysokého krvného tlaku, srdcových ochorení, artritídy a depresie.
 6. Stres
  Extrémny stres môže spôsobiť náhlu stratu vlasov, ktorá môže trvať niekoľko mesiacov. Minimalizácia stresu prostredníctvom cvičenia, meditácie jogy a masáže zníži vaše šance na stratu vlasov.
 7. Vlasový styling
  Nadmerne ošetrené vlasy môže viesť k vypadávaniu vlasov v dôsledku toxických chemikálií nachádzajúcich sa vo farbivách a výrobkoch na styling. Podobne takmer všetky šampóny obsahujú laurylsulfát sodný (SLS), ktorý má toxický účinok na imunitný systém a dokázalo sa, že koroduje vlasové folikuly a bráni rastu vlasov.

Tipy na kontrolu pádu vlasov

 1. Šampón
  Je mimoriadne dôležité pochopiť typ pokožky hlavy a vybrať správny šampón. Ubezpečte sa, že šampón neobsahuje chemikálie ako napríklad sulfát, parabén a silikón, ktoré môžu spôsobiť, že vaše vlasy budú krehké, a teda náchylné na lámanie a vypadávanie.
 2. Kondicionér
  Dobrý kondicionér môže prinášať zázraky pre vaše vlasy. Obsahuje aminokyseliny, ktoré pomáhajú opraviť poškodené vlasy, a tiež pomáha udržiavať ich hladké.
 3. Diéta a cvičenie
  Musíte vyživovať vaše vlasy všetkými správnymi živinami, najmä veľa bielkovín a železa. Avšak spolu s konzumáciou vyváženej stravy nezabudnite na každodenné cvičenie. Jóga a meditácia sú účinné pri znižovaní vypadávania vlasov.
 4. Chemické ošetrenie
  Rôzne úpravy vlasov, ako je vyrovnanie, trvalá ondulácia a farbenie rozhodne nie sú aktivity veľmi priateľské k vašim vlasom. Ďalej sa vyhýbajte sušičkám, curlingovým tyčiam, najmä na mokrých vlasoch, pretože v skutočnosti vodu varia vo vlasoch a robia ich krehké.
 5. Olejovanie
  Olej zlepšuje krvný obeh a vyživuje korene. Masírujte vaše vlasy raz týždenne s olejom, ktorý vyhovuje vašej pokožke hlavy. Zakryte ho a po dvoch hodinách ho umyte jemným šampónom.
 6. Príliš veľa stylingových produktov
  Použitie príliš veľa chemicky naložených výrobkov na vlasy by mohlo byť škodlivé v dlhodobom horizonte. Najlepšie je dať im prestávku a namiesto toho vyskúšať prírodné domáce recepty.
   

Prírodné prostriedky na ošetrenie vlasov

 • Vaječná maska
  Vajcia sú bohaté na síru, fosfor, selén, jód, zinok a bielkoviny, ktoré spoločne podporujú rast vlasov.

Ak chcete pripraviť masku,

 1. Oddeľte jedno vaječné bielko do misky a pridajte lyžičku olivového oleja a medu. Naneste tak, aby zmes bola aplikovaná na celý vlas, vrátane koreňa.
 2. Po 20 minútach opláchnite jemným šampónom.

 • Koreň sladkého drievka

 1. Táto bylina zabraňuje vypadávaniu vlasov a ďalšiemu poškodeniu vlasov. Pomáha upokojiť pokožku hlavy a zbaviť sa akýchkoľvek suchých lupín.
 2. Vytvorte pastu pridaním lyžice mletého koreňa sladkého drievka a štvrtiny lyžičky šafránu do jednej šálky mlieka.
 3. Aplikujte na pokožku hlavy a vlasy a nechajte ju cez noc.
 4. Ďalšie ráno si umyte vlasy.
 5. Tento postup opakujte dvakrát týždenne.
 • Kokosové mlieko
  Proteín a esenciálne tuky v ňom podporujú rast vlasov a zabraňujú vypadávaniu vlasov.

Na prípravu mlieka,

 1. Strúhajte stredne veľký kokos a duste ho na panvici päť minút.
 2. Následne nechajte vychladnúť.
 3. Potom pridajte do mlieka jednu polievkovú lyžicu drveného čierneho korenia a semienok senovky gréckej.
 4. Naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 5. Po 20 minútach opláchnite šampónom.
 • Zelený čaj

Tento čaj je bohatý na antioxidanty, ktoré pomáhajú zvýšiť rast vlasov a zabraňujú vypadávaniu vlasov.

Namočte dve-tri čajové vrecúška do dvoch šálok teplej vody v závislosti od dĺžky vašich vlasov.

Keď sa ochladí, nalejte ho na pokožku hlavy a vlasy, a jemne masírujte hlavu.

Po hodine opláchnite studenou vodou.

Šťava z červenej repy
Červená repa je bohatá na vitamíny C a B6, mangán, betaín a draslík, ktoré sú nevyhnutné pre zdravý rast vlasov. Okrem toho pôsobí ako prostriedok na detoxikáciu tým, že pomáha udržiavať čistú pokožku hlavy.

Varte 7-8 listov červenej repy a rozomieľajte spolu s 5-6 listami henny.

Aplikujte túto pastu na pokožku hlavy a nechajte pôsobiť 15-20 minút pred opláchnutím teplou vodou.

Grécky jogurt a med

Zmiešajte 2 polievkové lyžice jogurtu s 1 polievkovou lyžicou medu a citrónom v miske.

Pomocou štetca aplikujte túto pastu na pokožku hlavy a korene.

Nechajte pôsobiť 30 minút pred opláchnutím studenou vodou.

Túto pastu aplikujte raz týždenne.

Aloe Vera
Aloe Vera je účinný liek na liečbu vypadávania vlasov a na podporu rastu vlasov. Je tiež účinný pri znižovaní problémov s pokožkou hlavy, ako je svrbenie a odlupovanie.

Vezmite stonku Aloe Vera a dužinu extrahujte. Naneste ju na vlasy a pokožku hlavy a nechajte ju asi 45 minút. Opláchnite vodou. Môžete to urobiť trikrát až štyrikrát týždenne, aby ste videli lepšie výsledky.

Semená senovky gréckej


Senovka grécka patrí medzi najúčinnejšie domáce prostriedky na zastavenie vypadávania vlasov. Opravuje vlasové folikuly a pomáha pri opätovnom raste vlasov.

Namočte semená senovky gréckej cez noc do vody. Brúste ju na jemnú pastu a aplikujte ju na vlasy a pokožku hlavy. Pastu nechajte na hlave asi 30 minút.

Môžete pokryť vašu pokožku hlavy pomocou sprchovej čiapky, aby ste ju udržali vlhkú. Po 30 až 40 minútach ju opláchnite normálnou vodou. Nemusíte používať žiadny šampón.

Urob to dvakrát týždenne po dobu jedného mesiaca na kontrolu pádu vlasov.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Cibulová šťava

Antibakteriálne vlastnosti cibule pomáhajú bojovať proti infekciám pokožky hlavy, zatiaľ čo obsah síry zlepšuje krvný obeh vlasových folikul. Podporuje rast vlasov a reguluje stratu vlasov.

Ak chcete extrahovať cibuľovú šťavu, cibuľu rozomlite a potom ju vytlačte. Ponorte vatový tampón do cibuľovej šťavy a aplikujte ho na pokožku hlavy.

Nechajte pôsobiť 20 až 30 minút a potom ho opláchnite normálnou vodou a jemným šampónom.

Vykonajte tento postup raz týždenne a zistite rozdiel.

Ako sa dostať do formy: 15 účinných rád.

facebook

Keď do života vkročí ten pravý muž