Chlorella, zázrak pre vašu pokožku. Zvnútra aj zvonka

Priaznivé účinky chlorelly na zdravie a krásu pokožky sú jej dlhodobým užívateľom iste známe. Táto zelená sladkovodná riasa obsahuje širokú škálu látok, ktoré našu kožu vyživujú a chránia.

Obsahuje napríklad betakarotén alebo vitamíny A či E, ktoré patria medzi silné antioxidanty a pomáhajú telu zbavovať sa voľných radikálov a oxidačného stresu. V riase sa nachádzajú aj vitamíny skupiny B vrátane biotínu (vitamínu B7), ktorého nedostatok spôsobuje dermatitídu, alebo niacínu (vitamínu B3), ktorý napomáha hydratácii kože a má aj protizápalové účinky.

Chlorella je bohatá i na vitamín C, ktorý ľudské telo nutne potrebuje k produkcii kolagénu. Z minerálov v nej nájdeme napríklad zinok, ktorý pomáha kolagénovým a elastinovým vláknam udržať si silu a pružnosť, či horčík. Ten podporuje celkovo zdravý vzhľad kože, podporuje bunkové procesy v koži alebo znižuje hladinu kortizolu, čím napríklad mierni akné.

Prospešné účinky pritom chlorella našej pokožke prináša ako prostredníctvom konzumácie, tak aj vonkajšou aplikáciou priamo na kožu.

HOJÍ A CHRÁNI

Pri vonkajšom použití ocení vaša koža nielen vyššie uvedené látky, ale aj chlorofyl, ktorý je v chlorelle prítomný v rekordne vysokom množstve. Toto zelené rastlinné farbivo má silne hojivé, protizápalové, antioxidačné i antibakteriálne účinky. Masť z chlorelly si tak výborne poradí s hojením rôznych odrenín, škrabancov, ale i menších otvorených poranení kože.

Na dobré hojivé účinky masti i jej priaznivý vplyv na liečbu chronických kožných zápalov poukazujú aj vedecké štúdie.

Vonkajším použitím chlorelly je možné tiež účinne regenerovať pokožku po vystavení nadmernému UV žiareniu či voľným radikálom, ktoré do nej prenikajú najmä zo znečisteného ovzdušia a sú jednou z hlavných príčin starnutia pleti.

DOMÁCE MASTI I PLEŤOVÉ MASKY

Pre aplikáciu na kožu je ideálne siahnuť po práškovej forme chlorelly, ktorú stačí jednoducho zmiešať s vodou. Vzniknutou „kašičkou“ potierajte poranenia, štípance od hmyzu či zapálenú kožu alebo si z nej urobte vyživujúcu pleťovú masku. Pre použitie na suchšiu kožu je vhodné zmiešať chlorellu s kvalitnými prírodnými masťovými základmi, ako je napríklad bambusové maslo alebo kokosový olej.

GreenSun - Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.
GreenSun – Ekologický prací prostriedok, ktorý Vám ušetrí až 60 % energie.

Chlorella je zelená superpotravina, ktorá patrí k najväčším zdrojom proteínov. Okrem iného pôsobí antioxidačne a je to ideálny zdroj bielkovín pre športovcov, rekonvalescentov, vegánov a vegetariánov.

10 potravín, ktoré musíte mať v chladničke, aby ste schudli!

facebook

Ktoré vlastnosti mužov priťahujú ženy?