V USA zomrelo ani nie ročné dieťa, ktoré bolo nakazené koronavírusom

V Spojených štátoch zomrelo dieťa mladšie ako jeden rok, u ktorého bola diagnostikovaná nákaza koronavírusom. O jeho úmrtí informoval v sobotu guvernér štátu Illinois Jay Robert (J.B.) Pritzker. Zatiaľ nie je jasné, či dieťa netrpelo ešte nejakými ďalšími zdravotnými problémami, napísala agentúra AFP.
Na chorobu COVID-19, ktorú koronavírus spôsobuje, umierajú častejšie starší alebo chronicky chorí ľudia. Deti nákaza z veľkej časti ušetrila a úmrtia veľmi mladých pacientov sú ojedinelé, pripomína AFP.

Spojené štáty registrujú viac ako 143 tisíc prípadov nákazy koronavírusom, čo je najviac na svete. Cez 2600 ľudí infekcii podľahlo. Obavy vyvolávajô okrem iného situácie v amerických väzniciach, kde odsúdení spravidla žijú v tesných celách.


Guvernér štátu New York Andrew Cuomo predstavil improvizovanú nemocnici v kongresovom centre | Foto: Jeenah Moon | Zdroj: Reuters

Americké úrady dnes oznámili úmrtie prvého federálneho väzňa na koronavírus v krajine. Obeťou sa stal 49letý Patrick Jones, ktorý si v Louisiane odpykával 27 rokov za drogové delikty. Údajne mal aj ďalšie zdravotné ťažkosti, takže patril do rizikovej skupiny. Celkom bola zatiaľ infekcia vo federálnych väzniciach zistená u 14 väzňov a 13 členov personálu.

zdroj: irozhlas.cz

Hyeny v době koronaviru

facebook

5 krokov, ako získať jeho matku.