Najbohatší ľudia na svete

V tomto grafe môžete vidieť kto bol najbohatší človek na svete od roku 1997

Jediný človek, ktorému kedy Forbes vo svojich rebríčkoch narátal majetok vyšší ako 100 miliárd dolárov, si ho však po roku udržal a dokonca aj zveľadil. So 131 miliardami je Jeff Bezos druhý rok za sebou na čele Forbes rebríčka najbohatších ľudí sveta.

Na druhom mieste nového rebríčka je rovnako ako minulý rok zakladateľ Microsoftu Bill Gates s majetkom 96,5 miliardy. Napriek tomu, že už venoval 35,8 miliardy dolárov v akciách svojej a manželkinej nadácii, hodnota jeho majetku sa po rokoch opäť približuje k 12-cifernej hranici. (V priebehu roka 1999 dosiahla hodnota Gatesovho majetku 100 miliárd dolárov, vo výročnom rebríčku však mal po vtedajšom páde akcií uvedenú nižšiu sumu.)

Tretí najbohatší človek planéty, investičná legenda Warren Buffett, patril medzi tých investorov, ktorých majetok sa v neveľmi vydarenom roku 2018 takmer nezmenil. Namiesto 83 miliárd dolárov má tento rok pri svojom mene údaj 82,5 miliardy.

Najbohatším Európanom v rebríčku je dlhodobo hlavný akcionár luxusného konglomerátu LVMH, Francúz Bernard Arnault. S prírastkom štyroch miliárd a hodnotou majetku 76 miliárd dolárov je v rebríčku pre rok 2019 na štvrtom mieste.

V top 10 sa napriek minuloročnému škandálu Facebooku udržal jeho zakladateľ a šéf Mark Zuckerberg. Keď sa akcie Facebooku prepadli po tom, ako sa prevalilo používanie osobných údajov používateľov sociálnej siete na politické účely, prišiel Zuckerberg na istý čas o takmer 17 miliárd dolárov.

zdroj: forbes.sk/

Najpopulárnejšie webové stránky za posledných 24 rokov.

facebook

Skoré ranné vstávanie je balzamom pre zdravie